loadingimg

Wczytuję dane...
  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Thomas w sporcie

Aby odnosić sukcesy w sporcie potrzeba czegoś więcej, niż predyspozycji fizycznych.
Narzędzia psychometryczne Thomas International zostały zaprojektowane w ten sposób, by zapewnić przewagę Twoim zawodnikom, zespołom i trenerom. Sprawdź, w jaki sposób można budować ich samoświadomość, relacje w zespole oraz motywację w sporcie.


 

MOTYWACJA W SPORCIE

W każdej dyscyplinie sportowej kluczem do sukcesu jest umiejętność skutecznego motywowania zespołu. Przed takim wyzwaniem stoi każdy trener, ale też każdy zawodnik. Aby osiągnąć sukces, nie wystarczy jedynie techniczna sprawność. Tu liczy się odpowiednie podejście, do którego potrzebny jest wzrost samoświadomości. Dokładne zdefiniowanie mocnych stron, a także odpowiednie ich wspieranie, może być pierwszym krokiem do zbudowania przewagi, jakiej potrzebują zawodnicy. Ważne jest także określenie pewnych ograniczeń behawioralnych, które mogą mieć wpływ na blokowanie potencjału danej osoby. Oprócz tego istotne jest również poznanie preferowanego stylu komunikowania się zawodników. Znajomość wszystkich powyższych aspektów pozwala na nawiązanie właściwej relacji trenera z zespołem, zrozumienie ich motywacji, a co za tym idzie – poprowadzenie drużyny do sukcesu.

 

ROZWÓJ POTENCJAŁU

Zrozumienie swoich mocnych stron, zarówno fizycznych, jak i mentalnych, to pierwszy krok do poprawy wyników, bez względu na to, na jakim szczeblu kariery zawodowej znajduje się dany sportowiec. To, co w znacznej mierze wzmacnia motywację wewnętrzną, to przede wszystkim zrozumienie własnych emocji oraz zachowań. Możliwość dokładnego określenia czynników motywujących, mocnych stron i ograniczeń, pozwala lepiej zrozumieć ludzi znajdujących się w naszym otoczeniu, a co za tym idzie – dostosować do nich swoje zachowanie i styl komunikowania się. Może to być źródło naszej przewagi nad innymi. Analiza stylu zachowania Thomas PPA daje możliwość przejęcia odpowiedzialności za własne wyniki, większą koncentrację na celu, a w konsekwencji – osiąganie większych sukcesów.

 

ROZWÓJ PRACOWNIKÓW KLUBU

Kompetentni i zaangażowani pracownicy stanowią największą wartość każdej firmy, bez względu na specyfikę branży, w której ona działa. Dotyczy to także klubów sportowych, w których każdy pracownik odgrywa znaczącą rolę w realizowaniu celów. Aby podnieść skuteczność całego klubu, niezwykle ważne jest udzielanie odpowiedniego wsparcia, zarówno zawodnikom, jak i trenerom. Poza nimi, każdy sportowy wynik okupiony jest ciężką pracą fizjoterapeutów, pracowników administracyjnych i wielu innych osób. Inwestycja w obszary, takie jak: rekrutacja, tworzenie silnego zespołu liderów, inwestowanie w rozwój wszystkich pracowników, czy dbałość o ich motywację i zaangażowanie, daje firmie start na drodze do sukcesu. Testy Thomas International pozwolą na wzmocnienie kompetencji Twoich ludzi w najważniejszych dla nich dziedzinach, a co za tym idzie – na realizowanie celów, planowanie dalszych kroków i osiąganie wyników.

 

PSYCHOLOGIA W SPORCIE

Znajomość wpływu zachowania, osobowości, motywacji, stresu i napięcia, może w znacznej mierze pomóc poprawić strategię działania, zarówno trenerów, jak i zawodników. To, w jaki sposób sportowcy reagują na poszczególne sytuacje, zależy od ich indywidualnych cech. Analizy psychometryczne Thomas International  pozwalają pomóc sportowcom odkryć ich unikatowe cechy, takie jak: motywacja, pewność siebie, czy odporność psychiczna. Dzięki zwiększonej samoświadomości, każdy z nich może samodzielnie kształtować swój rozwój i brać odpowiedzialność za osiągane wyniki. Analizy psychometryczne Thomas International podkreślają mocne strony, pozwalają także określić obszary, które wymagają rozwoju. Zrozumienie własnej charakterystyki behawioralnej oraz emocjonalnej może stanowić doskonałe uzupełnienie treningu fizycznego, a także wparcie w radzeniu sobie z pewnymi psychologicznymi obciążeniami, które niosą ze sobą na przykład kontuzje.

 

BUDOWANIE RELACJI W ZESPOLE

W sporcie najważniejsza jest praca zespołowa. Nawet sportowcy indywidualni potrzebują grupy wsparcia – w tym przypadku budowanie relacji jest równie ważne. Pierwszym krokiem do zbudowania właściwych relacji w zespole jest przede wszystkim rozwój samoświadomości oraz lepsze zrozumienie siebie. Oprócz predyspozycji fizycznych, w sporcie liczą się także predyspozycje mentalne. Odkrycie potrzeb behawioralnych oraz emocjonalnych pozwoli na zwiększenie pewności siebie każdego z zawodników, a także poprawi komunikację i motywację. Pozwoli również na stworzenie stylu zachowania, który doprowadzi do osiągania najlepszych wyników. Narzędzia psychometryczne Thomas International pozwalają na głębsze zrozumienie stylów zachowań, jakie pojawiają się w danym zespole, jego mocnych stron i ograniczeń, a także czynników motywujących. Dzięki temu możliwe jest stworzenie atmosfery zrozumienia, co stanowi najważniejszą podstawę do budowania relacji w zespole.

ANALIZY DLA SPORTU: