loadingimg

Wczytuję dane...
  • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Przykładowy Test Thomasa - test psychometryczny

Idealny kandydat na stanowisko pracy wyróżnia się nie tylko swoją bogatą wiedzą, wieloletnim doświadczeniem, ale również zestawem umiejętności miękkich, które pozwalają mu sprawnie funkcjonować w tak różnorodnym środowisku, jakim jest złożona organizacja. Dziś rekrutacja pracowników odbywa się przy użyciu specjalistycznych technik, które pozwalają w szczegółowy sposób zweryfikować potencjał każdego kandydata. Jedną z najpopularniejszych metod jest test Thomasa, którego wersję online można zakupić w naszym sklepie internetowym. Test Thomasa to kwestionariusz psychologiczny używany do badania postawy, zachowania w stresujących sytuacjach i cech osobowości kandydata. Dla firm zainteresowanych tym produktem przygotowaliśmy przykład testu psychometrycznego, który z pewnością przybliży istotę tego narzędzia.


 Przykładowy test Thomasa:

WYKRESY I LICZBY: Jan Thomas

2012-06-14 Prywatne i poufne

 

I Zachowanie w pracy zachowanie w pracy

II Zachowanie pod presją zachowanie pod presja

III Zachowanie naturalne zachowanie naturalne


 

Raport z Analizy Profilu Osobowego Kandydata 
na podstawie badania Thomas PPA

 

Imię i nazwisko Kandydata: Jan Thomas 
Data Analizy: 14-06-2012 
Osoba przeprowadzająca Analizę: Maria Nowak

 
Charakterystyka ogólna kandydata:

Na podstawie udzielonych odpowiedzi można uznać, że Kandydat jest osobą otwartą na ludzi, optymistyczną i łatwo nawiązującą kontakty. Potrafi być duszą towarzystwa. Z reguły pogodny, emocjonalny i ekspresyjny. Z łatwością wyraża myśli oraz posiada dar swobodnego opowiadania i prezentowania. Może zarażać innych entuzjazmem i motywować ich do działania. Nastawiony na działanie, pewny siebie i zdecydowany. Lubi wyzwania, jest silnie zorientowany na cele i wyniki. Odważnie podejmuje decyzje. Może charakteryzować się silną wolą, nie stroni od rywalizacji. Pan Jan jest raczej szybki w działaniu, wielofunkcyjny, mobilny i energiczny. Otwarty na zmiany. Poszukuję nowych rzeczy i ceni sobie różnorodność zadań. Jest to również osoba samodzielna, nowatorska i pomysłowa. Nie trzyma się kurczowo i sztywno zasad, ale działania niekonwencjonalnie i ma szerokie horyzonty. Nie obawia się ryzyka. Ma duże poczucie niezależności. Ceni sobie wolność i może bywać buntowniczy.

Profil zachowanie w pracy sugeruje, że osoba dobrze czuje się na stanowisku na którym jest. Środowisko wymaga od Kandydata podejmowania ważnych decyzji, zdecydowanych kroków oraz otwarcia na kontakty z ludźmi i motywowania.

Profil zachowanie pod presją sugeruje, że w sytuacji trudnej Kandydat może wycofywać się z postawy dominującej i być bardziej nastawiony na współprace i wsparcie. Ponadto, osoba może odczuwać presję związaną z obecną sytuacją zawodową lub może brakować jej poczucia bezpieczeństwa.

 

Mocne strony kandydata:

  • wyznacza i realizuje cele,
  • łatwo nawiązuje kontakty,
  • podejmuje inicjatywę.

Możliwe ograniczenia kandydata:

  • może działać impulsywnie,
  • może nie zwracać uwagi na detale,
  • może przekraczać uprawnienia.

Kandydat potrzebuje::

  • dobrej atmosfery,
  • ambitnych zadań,
  • władzy i autorytetu.

Podstawowa obawa: odrzucenie, porażka

Motywator: władza, uznanie

Styl zarządzania: rządzi, motywuje

Styl sprzedaży: otwiera, prezentuje, domyka


Styl komunikowania się:
 rozmawia z, mówi do 

Wartość dla organizacji: praca z ludźmi, osiąganie celu, odkrywanie nieznanego, redukowanie kosztów, motywowanie innych do działania.