loadingimg

Wczytuję dane...
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Gra symulacyjna: asertywne przeciwstawianie się presji
  •  
  • poprzedni
  • następny
  •  
Cena: 72,57 PLN
Produkt dostępny!
 • Skillgen
 • Producent: Skillgen
 • Realizacja zamówienia: 3 dni

średnia: 0.0  ocen: 0
Polecamy
 • Opis produktu
 • Filmy video
 • Pliki do pobrania


Poznaj sztukę przeciwstawiania się presji wywieranej na nas przez innych ludzi.

Asertywne przeciwstawianie się presji to elektroniczna gra symulacyjna, dzięki której nauczysz się, jak odczytywać intencje odbiorców i asertywnie oprzeć się naciskom z ich strony.
 

Uwaga! Wersja demo nie jest kompatybilna z przeglądarką Chrome oraz ze środowiskiem Linux. Zainstaluj wtyczkę z poziomu innej przeglądarki.


Po ukończeniu gry generowany jest raport pokazujący liczbę popełnionych błędów na każdym etapie procesu rozwiązania sytuacji problemowej.
To skuteczny program oparty na systemie, który przenosi najlepsze cechy gier i produktów rozrywkowych na grunt produktów edukacyjnych. Poprawne przejście procesu pozwoli Ci wyrobić w sobie właściwy, bo opracowany przez doświadczonych ekspertów, nawyk postępowania.

Jedną z najtrudniejszych umiejętności z dziedziny asertywności, jest sztuka przeciwstawiania się presji wywieranej na nas przez innych ludzi. Zabiegi manipulacyjne czy podporządkowujące naruszają nasze podstawowe prawa. Powodują, że czujemy się „mali” i wymuszają na nas zachowania nie będące efektem naszej inicjatywy. W komunikatach nastawionych na wywieranie presji często są ukryte przesłania, których nadawca nie ma odwagi powiedzieć wprost.

Czy jesteś w stanie odpowiednio zachować się w sytuacji, gdy ktoś stosuje wobec Ciebie techniki wywierania presji? Czy potrafisz tak pokierować rozmową, aby Twój rozmówca zrozumiał, że nie osiągnie celu stosując nieuczciwe chwyty i okaże Ci szacunek?

Dzięki elektronicznej grze symulacyjnej:

nauczysz się jak nie ulec presji i nie przyjąć na siebie niewygodnego zadania,
a jednocześnie nie doprowadzić konfliktu z rozmówcą.Sytuacja problemowa:

Od niedawna pracujesz na stanowisku sprzedawcy. Zdążyłeś już wyrobić sobie opinię osoby skrupulatnej i obowiązkowej. Jako pracownik z krótkim stażem starasz się dawać z siebie wszystko i nigdy nie przekraczasz terminów realizacji zadań. Jeden z Twoich znajomych prosi Cię o drobną przysługę. Okazało się, że jego klient może umówić się celem przedłużenia umowy wyłącznie w terminie pokrywającym się z długo planowanym przez niego urlopem. Czy zdecydujesz się pomóc koledze w potrzebie? A może cała sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż opisuje ją Marek? Trudność tej rozmowy uzależniona jest od Twoich reakcji. Musisz pamiętać, aby nie były one ani zbytnio emocjonalne, ani nazbyt uległe.Tylko taka strategia rozmowy pozwoli wam osiągnąć porozumienie.  

Schemat komunikacyjny:

Do właściwego rozwiązania problemu potrzebujesz zrealizować typowy schemat asertywnego przeciwstawiania się presji. Dobrze opanuj przedstawiony w scenariuszu schemat komunikacji, by radzić sobie z podobnymi sytuacjami w przyszłości.


Czas rozgrywki:

30-40 min.
  

Korzyści:Trening kompetencji interpersonalnych:

Formuła gry symulacyjnej “Asertywne przeciwstawianie się presji” przeniesie Cię do świata wirtualnego, w którym musisz podejmować realne decyzje. Czynność tę można wielokrotnie powtarzać, aż do momentu osiągnięcia minimalnych wyników. W ten sposób zdobędziesz doświadczenie poprzez zabawę. Program umożliwi Ci wykorzystanie zdobytych wcześniej kompetencji realnym świecie.Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź:Masz pytania? Skontaktuj się z nami: